Про суддівське свавілля

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично

«Колос» (Лазірки) – ФК «Лубни» 3:1 (2:0).
Чемпіонат області. Вища ліга. X тур. с. Лазірки. Стадіон «Колос». 163 глядачі. +27°С.
Судді: Д. Потькало, О. Матяш, О. Барило (усі – Полтава). Директор матчу: Ю. Левчук (Полтава).
«Колос»: Караван, Швей, Величко, Денисов, Доценко, Кривошеєнко (Харчинський, 57), Ничипорук, Халілов (Даценко, 67), Шевченко, Галкін, Місяйло (Романчук, 60). Тренери: А. Сірик, П. Куций.
«Лубни»: Сидорець, Овдієнко, Кірпіченко, Реутов (Шоха, 83), Алєксєєнко, Захарченко (Мандрика, 28), Ламіне (Коробка, 66), Новосілецький (Марусич, 48), Бірюк, Шпигун (Бувалець, 67), Клименко (Мисюра, 46). Тренер: А. Гришанович.
Голи: Місяйло (15, 20, обидва – з пенальті), (59) – Реутов (46).

Звичайно, важко писати про цей футбольний матч, інформацію про якого можна назвати декількома рядками: «Футбольно-суддівське маски-шоу», «Два пенальті за 5 хвилин», «Знущання над його величністю футболом». Глядачі, які з'їхалися подивитися на цей поєдинок просто плювалися через брудну роботу арбітрів. Навіть самі лазірківчани говорили, що якщо дасть головний суддя ще третій пенальті у ворота гостей, то ми підемо зі стадіону до дому.

Я спробував занотувати перебіг подій на футбольному полі, які потрібно передати уболівальникам щоб вони знали «героїв Інтернету» – полтавську бригаду арбітрів. А розпочнемо ми з того, що за регламентом на футбольному поєдинку у чемпіонаті області повинні бути три м'ячі, а був лише один. І куди дивився директор матчу Юрій Левчук?

А ось хронологія подій цієї зустрічі:

12 хв. – віч-на-віч з воротарем господарів виходить лубенець Ігор Реутов, а боковий рефері Олександр Матяш показує положення «поза грою», якого зовсім не було (я особисто знаходився поруч). Це – найгрубіша і найнахабніша помилка суддів у матчі;
15 хв. – головний арбітр Дмитро Потькало призначає сумнівний пенальті у ворота лубенців, який реалізовує Андрій Місяйло;
20 хв. – і знову пенальті, якого зовсім не було. Одинадцятиметровий удар успішно виконує той же Андрій Місяйло – 2:0;
30 хв. – рукою зіграв у штрафному майданчику один з гравців «Колоса» - пенальті у ворота господарів головний арбітр не призначає;
38 хв. – явно збивають з ніг у штрафному майданчику лубенця Романа Кірпіченка – одинадцятиметрового удару у сторону воріт господарів немає;
42 хв. – при виході сам-на-сам воротар господарів Євген Караван збиває у штрафній Романа Кірпіченка: арбітр Дмитро Потькало не призначає стовідсоткового пенальті у ворота лазірківчан, а дає … жовту картку лубенцю як за симуляцію;
46 хв. – лубенець Ігор Реутов завдає не сильного удару у сторону воріт господарів і воротар м'яча пропускає – 2:1;
49 хв. – один з гравців «Колоса» зіграв рукою (як у волейболі) і арбітри на це не реагують;
58 хв. – збивають з ніг лубенця Владислава Алєєксєєнка, а судді на це зовсім не реагують;
59 хв. – після чергового незрозумілого штрафного удару влучно головою пробиває у сітку воріт головний бомбардир колосівців Андрій Місяйло – 3:1;
68 хв. – гравець «Колоса» зіграв рукою – арбітри «мовчать»;
75 хв. – лубенець Сергій Бувалець, що вийшов на заміну, пробігає з м'ячем лівим флангом, а суддя на лінії Олександр Барило підіймає вгору прапорець. Положення «поза грою» зовсім не було;
75 хв. – гравці «Колоса» в одній з атак грубо порушують правила, збиваючи з ніг лубенця Ігоря Реутова – полтавські завзяті рефері на це чомусь зовсім не реагують;
79 хв. – після чергової атаки гостей воротар господарів відбиває м'яча на лубенця Сергія Мисюру і той втрачає можливість скоротити рахунок матчу;
90 хв. – м'яч потрапляє в руку колосів цю Володимиру Величку і знову судді вкотре не реагують…

Ось так і завершився цей ганебний для футбол Полтавщини черговий матч обласного вищолігового чемпіонату, який просто соромно дивитися футбольним гурманам. Він був подібним і схожим за сценарієм на поєдинок між цими командами в Лубнах 13 травня, в якому за суддівських помилок лубенці поступилися супернику 2:3.

Тоді теж головний арбітр з Полтави Андрій Сидоренко протягом п'яти хвилин призначив два сумнівних пенальті у ворота господарів і виріши долю матчу. Хочеться вкотре запитати у керманичів футболу Полтавської області: коли ж припиниться суддівське свавілля?!

Наступний матч ФК «Лубни» зіграє 8 липня (субота) вдома на стадіоні «Центральний» проти команди «Інваспорт» (Полтава), дефолімпійської збірної України. Початок поєдинку: 17.00.