«ДРУЖБА» НЕ БЕЗ ДОПОМОГИ АРБІТРА-ЗЕМЛЯКА У ПІВФІНАЛІ

Рейтинг:   / 5
ПлохоОтлично

«Дружба» (Очеретувате) – ФК «Лубни» 2:2 (1:2), за пенальті – 4:3.
Кубок області. 1/4 фіналу. 23 серпня. Очеретувате. Стадіон «Дружба». +19°С. 147 глядачів.
Судді: О. Садовий, П. Плєшко, Б. Пащенко (усі – Кременчук). Директор матчу: П. Брюхов (Кременчук).
«Дружба»: Гринько, Балакшій, Рома, Крупич, Смірнов, Михайлик (Шамін, 79), Черномор, Остапець, Кулька, Кравчук, Терещенко. Тренер: І. Гуменюк.
«Лубни»: Педько, Бувалець, Гончаренко, Ламіне, Нестеренко, Клименко, Стригунов, Гутиря, Марусич (Шоха, 79), Нестеренко (Сухонос, 57 (Гогуля, 69)), Ліхтанський, Шпигун. Тренер: А. Гришанович.
Голи: Черномор (25, 68, з пенальті) – Шпигун (19), Нестеренко (45).
Післяматчеві пенальті влучно пробили: Смірнов, Крупич, Рома, Кулька – Шпигун, Гутиря, Стригунов. Не забили: Черномор – Ліхтанський, Клименко.

В чвертьфіналі кубкового розіграшу зійшлися один з лідерів першолігової групи А» чемпіонату області і один з аутсайдерів вищої обласної ліги. Це був справжнісінький кубковий поєдинок тривалістю 140 хвилин, в якому сильно вирували футбольні пристрасті і знову з суддівськими промахами. Численні глядачі стали свідками трьох вилучень, десятьох одинадцятиметрових ударів, п'ятьох жовтих карток, грубих дій обох команд на полі. Ще за два дні до поєдинку я, як прес-аташе ФК «Лубни, зателефонував до заступника голови Полтавської обласної федерації футболу і попросив не ставити на цю гру кременчуцьку бригаду арбітрів. Адже більшість гравців «Дружби» мешкають у Кременчуці – і Олександр Іванович пообіцяв мені призначити інших арбітрів. І коли автор цих рядків прибув на стадіон «Дружба» в Очеретувате, то здивувася, побачивши там досвідченого і відомого кременчуцького арбітра Віктора Чернишова, який супроводжував на гру свої колег-вихованців – «суддівських його діточок». І все мені стало ясно…

А події на футбольному полі-сінокосі розвивалися таким чином. Вже на 3 хв. досвідченого голкіпера господарів Олександра Гринька перевірив Роман Гутиря, завдавши потужного удару. На 19 хв. після штрафного удару того ж Гутирі м'яча ударом головою забиває нападник Станіслав Шпигун – 1:0 повели гості. Буквально на 20 хв. доторкуються до ноги гравця «Дружби» і відразу ж був призначений сумнівний пенальті. До м'яча підходить Олександр Рома, б'є і воротар Микола Педько ловить м'яча. До речі, у цьому поєдинку він чимало виручав свою команду від вірних голів. На 25 хв. з вірного положення «поза грою» (його не угледів мабуть, «нарошно» або не вспів вчасно добігти боковий рефері Богдан Пащенко) гол провів Ігор Черномор – 1:1. На останній хвилині першого тайму після прострілу з правого флангу Станіслава Шпигуна гол ударом головою провів Богдан Нестеренко і лубенці знову повели в рахунку. Після перерви гра ще більше загострилася. Відчувалася підвищена знервованість господарів, які не планово поступалися в рахунку на своєму стадіоні. І ось прийшла рокова 68 хв. матчу, на якій головний арбітр Богдан Садовий (і як він обслуговує матчі другої ліги чемпіонату України?..) знову призначає сумнівний пенальті коли просто був вихід гравців-суперників до летючого м'яча, Але при цьому гравець «Дружби» просто артистично звалюється на газон у штрафній гостей. При цьому луб енець Сергій Бувалець отримав жовту картку, а потім за розмови з арбітром і слідом червону. Цей сумнівний і роковий пенальті вдало виконує Ігор Чорномор – 2:2. Далі на 79 хв. за другий «гірчичник» був вилучений гравець господарів Володимир Кравчук. По складу команди зрівнялися, але не надовго. Вже через дві хвилини після цього другу жовту отримує лубенець Єгор Гончаренко, в якого вже була одна. Цікаво, що порушує правила (збиває гравця господарів інший луб енець – Роман Гутиря), а «гірчичник» дають саме не йому, а тому, що вже жовта була. І десять хвилин основного часу, який завершився нічийним результатом, і 30 хв. додаткового часу гості грали у меншості. І могли, навіть, і забити вирішального м'яча. І ось в серії пенальті, як футбольна лотерея, лубенцям не пощастило. Одинадцятиметрові удари краще виконали п'ятірка футболістів «Дружби - 4:3 на їх користь і вони виходять до обласного кубкового півфіналу. А що робити з неякісним арбітражем в обласному футболі – ніхто, мабуть, не знає…

Залишається відкритим одне питання: коли ж закінчиться суддівське свавілля в обласному чемпіонаті і розіграші кубка Полтавщини???!!!

Юрій КЛИМЧЕНКО,
з Очеретуватого

PS: Бажаючі переглянути дев'ятихвилинний відеоролик цього матчу нехай зайдуть на головну сторінку сайту ФК «Колос» (Пашківка).