Інтерв'ю
Найпопулярніше
Відео

Равіль Сафіуллін: «Міністром бути не важко, а цікаво!»

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Відомий спортивний журналіст Полтавщини Анатолій Карпов на святковому відкритті турніру «Шишацький Кубок» зустрівся з його засновником Равілем Сафіулліним, Міністром молоді та спорту України. Ось його інтерв’ю:

    — Равілю Сафовичу, дозвольте запитання досить банальне, проте не менш від того актуальне. Чи не важко бути міністром?
   — Я давно і системно люблю спорт, багато працював у цій сфері. Спортом, як відомо, займаються переважно молоді люди. Тому мені дуже цікаво працювати саме тут. А якщо цікаво, то не може бути важко.
   — Особливістю реалізації молодіжної політики держави є її протяжність у часі, робота, так би мовити, на перспективу. Більш, ніж ймовірно, що ви вже не перебуватимете на посаді міністра, коли започатковані вами проекти і програми почнуть приносити плоди.
   — Для мене такий індивідуалізм не властивий. Чи буду я на посаді, чи хтось інший, головне — щоб були результати, і результати позитивні. Обов’язково щось вдасться зробити, з чимось іншим виникнуть труднощі. Так складається життя. Для мене дуже важливо залишатися чистим перед своїм сумлінням, перед людьми, які працюють зі мною і довіряють мені.
    — Ви вже понад 10 років організовуєте турнір «Шишацький кубок» для аматорських футбольних команд Полтавщини. Який, на вашу думку, внесок цього проекту в спортивне життя краю, його соціальний розвиток?
    — Це тільки один окремо взятий проект, він не може змінити світ. Але зробити його хоч трохи кращим я намагаюсь. Кубок щорічно проходить із середини липня до середини серпня, тобто майже місяць. Було би чудово, якби протягом наступного місяця реалізовувався якийсь інший проект в галузі спорту і молодіжної політики, за ним третій. І так цілий рік. Турнір «Шишацький кубок» розпочинався із трьох команд, а тепер у ньому беруть участь 32 колективи з усієї області. Причому насправді бажаючих більше, ми змушені відмовляти тим, хто пізніше подав заявку, щоб не ламати схему всього змагання. Кубок, особливо його відкриття — це свято, яким люди цікавляться, приходять на стадіон у великій кількості, обговорюють. Ті, хто був свідком перших розіграшів ще дітьми, тепер самі виступають у складах команд-учасниць. Крім суто футбольної, кубок має ще й соціальну мету. Кожного року ми надаємо допомогу територіальним громадам, закладам освіти і охорони здоров’я, окремим незахищеним громадянам.
    — Запитання, як до людини, котра тривалий час була провідним футбольним функціонером, зокрема, керувала Професіональною футбольною лігою. Що сталося цього року з багатьма вітчизняними футбольними клубами? Одні зникають, багато інших змушені переходити в режим жорсткої економії. Найвідоміший приклад — «Кривбас». Клуби такого рівня в Україні ще не припиняли свого існування.
    — Явище хоч і неприємне, але звичайне для світового футболу. Клуб — такий же суб’єкт економіки, як багато інших. Якщо грошей для утримання клубу не вистачає, він може припинити існування. Сувора, але цілком закономірна практика. Подивіться, клуби зникають або втрачають професійний статус у найбільш розвинутих країнах світу. Не треба говорити, що це тільки українське явище.
    — Ваше ставлення до активно обговорюваної ідеї проведення спільного футбольного чемпіонату України і Росії?
    — Думаю, це цікава ідея. Чемпіонат, який би об’єднав кращі команди двох країн, підвищив би глядацький інтерес українських і російських уболівальників, комерційну привабливість гри. У ньому б не було прохідних матчів, кожен поєдинок ніс би в собі інтригу.
   — Що б ви, як міністр, дуже хотіли б зробити, але не можете?
   — Гостро не вистачає фінансування. Матеріальна база українського спорту залишає бажати кращого і швидко її не змінити. Інколи дивуєшся, як нашим спортсменам вдається перемагати суперників, які тренуються в набагато кращих умовах, привозити призи з чемпіонатів світу і Європи, Олімпійських ігор. Мрію створити якнайкращі можливості для тренувального процесу атлетів. Щоб нічого нам не заважало продемонструвати світу, на що здатні українці!

Анатолій КАРПОВ

Фото Юрія КЛИМЧЕНКА

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Література

bottom-1

До Вашої уваги пропонуємо ілюстровані енциклопедії та довідники про Лубенській футбол. Видання мають багато фото та унікальних статистичних данних.

Аренда Лубны

bottm2

Аренда квартир в Лубнах. Посуточно, почасово. Хорошие условия.

Телефон:
(095) 164-44-84

Т2 телебачення

Цифрове Т2 телебачення

Цифрове ефірне телебачення України. Великий вибір приймачів та ефірних антенн.

Т2 приймачі.

Антени для Т2.

Супутникове HDTV

bottom4

Комплект для прийому телеканалів в якості HD. Українські та європейскі канали без абонентської плати.

Ознайомитися детальніше >>.